Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 12645192



*

nr 1264 5192


WATERCOLOUR

unidentified artist. Signed, 1890. Subject: 14, 5x14, 5,


Oidentifierad konstnär. Signerad, 1890. Motivet: 14,5x14,5 cm


Estimate:

600

Sold:

SEK 600

Auction date:

Monday July 15 2019
at 19:17:55


  • Bid history
Time Bidder Bid
12/7 13:09:13 1      300 kr
15/7 19:11:17 2      Vinnande bud
15/7 19:11:30 3      500 kr
15/7 19:11:30 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg
  • 7019 WATERCOLOUR
    Elis Aidanpää, mountains. Signed, dated 64, waterc..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    13 maj at 18:56
  • 7124 WATERCOLOUR
    födelsedagstavla, 19th century, björkram, 32x38 cm..//
     

    Auction ends
    this Monday
    13 maj at 18:24
  • 1008 WATERCOLOUR
    Gösta WEner. Signed, dated 72, 'Arctic Endeavour H..//
    Present: SEK 1500

    Auction ends
    this Monday
    13 maj at 19:06




Ladda ner broschyr